Budowa ul. Górnej oficjalnie rozpoczęta
Dzisiaj jest: 30 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Wera, Zofia, Honoriusz

poniedziałek, 19 listopada 2012 15:27

Budowa ul. Górnej oficjalnie rozpoczęta

 

Rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony na roboty budowlane w związku budową drogi powiatowej nr 4806N – ulica Górna w Gołdapi. Oficjalne podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Dróg Powiatowych, reprezentowanym przez Leszka Kowalewskiego a przedstawicielami firmy realizującej zamówienie publiczne odbyło się 15 listopada 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Gołdapi, w którym uczestniczył starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

Budowa ul. Górnej oficjalnie rozpoczęta.

 

Budowa ulicy Górnej będzie realizowana na odcinku o długości 348,5 m od skrzyżowania z ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. Żeromskiego. W celu podniesienia bezpieczeństwa dla pieszych zaprojektowano dodatkowe barierki w obrębie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Firmą, która będzie realizować wspomnianą inwestycję będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów SP. z.o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Warto wspomnieć, iż projekt budowy ulicy Górnej uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wysokości 1mln 231 tys. zł, co stanowi 70% wartości projektu. Wkład własny do projektu to 527 tys. zł (30%). Partycypować w nim będzie Powiat Gołdapski, który poniesie 15 % kosztów inwestycji – 263 tys. zł oraz Gmina Gołdap, która przekazała Powiatowi na ten cel 263 tys. zł (15%). Całkowita wartość projektu wynosi 1 mln 759 tys. zł.

Początek budowy ul. Górnej planowany jest na kwiecień 2013 r. W związku z realizacją tej inwestycji starosta gołdapski rozważa wyłączenie z ruchu odcinka objętego robotami, czyli od skrzyżowania z ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Planowane utrudnienia w ruchu będą obowiązywały w okresie od kwietnia do października 2013 roku.

Licząc na wyrozumiałość mieszkańców starosta czeka na wszystkie uwagi , które związane będą z tym utrudnieniem. Uwagi proszę kierować na adres Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Krótka 1, 19-500 Gołdap lub na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiane: piątek, 11 stycznia 2013 08:31

Galeria zdjęć

Aktualności

Więcej aktualności...

Informacje z Powiatu

Inne numery informatora...
Widok dla niedowidzących
Szukaj

formularze do pobrania

Ankieta satysfakcji klienta

Logo powiatu goldapskiego - informacje

 

 
Nagroda Starosty Gołdapskiego Romincki Ryś
 
 

konsultacje społeczne

 

link do aplikacji "Bezpiecznie nad wodą"

Reklama
Reklama
Reklama

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Stacja meteorologiczna