Konsumencie masz kłopoty...zgłoś się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów
Dzisiaj jest: 7 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Konrad, Kajetan

środa, 16 lutego 2011 11:53

Konsumencie masz kłopoty...zgłoś się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Konsumencie masz kłopoty...zgłoś się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów .
Szanowni mieszkańcy powiatu gołdapskiego - konsumenci, jeżeli sprzedawca lub usługodawca odmawia przyjęcia reklamacji towaru lub usługi, zakupiony towar jest wadliwy lub uszkodzony, zawarta z wykonawcą umowa nie jest dotrzymywana, w tych i innych podobnych problemach, może Ci pomóc Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Gołdapi. Na podstawie art.39 ust.1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów /Dz. U. Nr 50, poz.331, ze zm./zadania powiatu w zakresie ochrony praw konsumentów wykonuje powiatowy rzecznik konsumentów. Funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Gołdapi wykonuje Pan Eugeniusz Noga. Rzecznik przyjmuje interesantów w poniedziałek, środę i piątek w budynku Starostwa Powiatowego w Gołdapi przy ulicy Krótkiej 1 pok. Nr 9 w godzinach od 8.00 do 15.00. Zgłaszając się osobiście należy zabrać ze sobą wszelkie dokumenty mające wpływ na sprawę (np. umowę kupna - sprzedaży, paragon zakupu, faktury VAT, odpis reklamacji, korespondencję prowadzoną z przedsiębiorcą, itp.). Z Rzecznikiem można również kontaktować się telefonicznie (87 6154414 lub 607 925656) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Do zadań Powiatowego Rzecznika Konsumentów w szczególności należy:
• poradnictwo, (zapewnienie konsumentom bezpośredniego poradnictwa w zakresie ochrony ich interesów),
• informacja, (informacja prawna o zakresie praw konsumentów),
• występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów,
• edukacja, (prowadzenie edukacji konsumenckiej)
• sądownictwo (możliwość wytaczania powództwa sądowego na rzecz konsumentów oraz wstępowania za ich zgodą do toczącego się postępowaniu o ochronę praw konsumentów).
 
Rzecznik konsumentów świadczy usługi o charakterze doradczym dla indywidualnego konsumenta (konsumenta, który ma miejsce zamieszkania na terenie powiatu). Rzecznik nie ma uprawnień do wydawania nakazów, zakazów, nakładania kar i grzywien na przedsiębiorców. Rzecznik służy konsumentowi przede wszystkim bezpłatną poradą prawną, a w celu wyegzekwowania należnych konsumentowi świadczeń wykorzystuje uprawnienia procesowe.
 
Definicja konsumenta
Kodeks cywilny art.221 Za Konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
Każdy, kto np. kupuje komputer, żeby surfować w Internecie, jest konsumentem, natomiast nie jest konsumentem osoba kupująca komputer do firmy (działalność gospodarcza), ani używająca go do pisania artykułów do gazety (działalność zawodowa)
 
Poniżej znajdują się zakładki z których można uzyskać podstawowe informacje dotyczące sprzedaży konsumenckiej oraz pobrać wzory pism, umów, pozwów itp. 
 
Poprawiane: poniedziałek, 26 stycznia 2015 11:10
Widok dla niedowidzących
Szukaj

formularze do pobrania

Ankieta satysfakcji klienta

Logo powiatu goldapskiego - informacje

 

konsultacje społeczne

 

link do aplikacji "Bezpiecznie nad wodą"

Reklama
Reklama
Reklama

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Stacja meteorologiczna